Pakalpojumi‎ > ‎

ECM - uzņēmumu darba vides risinājumi

ECM - Enterprise Content Management vai Electronic Content Management

Jebkura uzņēmuma darbībā tiek izmantoti dokumenti. Lai arī lietvedībā, juridiskajā praksē u.c. tradicionāli dokumenti tiek lietoti papīra formā, darbs ar tiem parasti notiek uz datora - vismaz sagatavošana. Tālāks darbs ar dokumentiem datorā nereti ir apgrūtinošs diezgan triviāla, taču bieži sastopama iemesla dēļ - elektroniskie dokumenti un to pareizās (jeb aktuālās, nepieciešamās) versijas pazūd. Nevar atrast, nav skaidrs, kuru no daudziem variantiem lietot utt. Diemžēl šī situācija ir labi pazīstama.

Risinājumi ir ir pieejami visiem. Rūpēties par aktuālajām versijām, dzēst ārā vecās un kļūdainās, korekti veidot failu nosaukumus utt. Tomēr tas mēdz nestrādāt, kad ikdienas darba ritmā ir nepieciešams veikt kārtējo darbiņu ar dokumentiem un sanāk kā vienmēr.
Tamdēļ, lai darbs ar dokumentiem būtu DARBS un nevis mocīšanās, palīgā nāk specializēti dokumentu pārvaldības, satura vadības un citādi nosaucami tehnoloģiski risinājumi. Pašos pamatos to mērķis ir vienkāršs un visiem vienāds - palīdzēt strādāt ar saturu, dokumentiem, failiem. Palīdzēt orientēties lielā satura apjomā (kas pat nelieliem uzņēmumiem mēdz būt gana apjomīgs). Rūpēties, lai saturs ir "pie vietas" un to var izmantot tikai tie, kam tas ir vajadzīgs un atļauts.
DIMDI piedāvā izmantot uzņēmuma satura pārvaldības risinājumu Alfresco. Tas ir atvērtā koda produkts, kuru ir iespējams izmantot arī bez licenču maksas.